آشنایی با لمینت دندان ، لمینت سرامیکی

لمینت ونیر

آشنایی با لمینت دندان ، لمینت سرامیکی

آشنایی با لمینت دندان

در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که بسیاری از افراد دنبال زیبایی چهره خود هستند و برای به دست آوردن زیبایی هرچه بیشتر تلاش می کنند. یکی از درمان های پر طرفدار از بین درمان های زیبایی درمان لمینت است.

لیمنت دندان به دو دسته تقسیم می شود:

لمینت کامپوزیت (ونیر)

لمینت سرامیکی

بزگترین تفاوت این دو درمان در نوع ساخت و طول عمر آنهاست.

لمینت کامپوزیت (ونیر)

در این درمان دندانپزشک زیبایی خود کامپوزیت را طراحی می کند. این درمان شما زمان زیادی می برد و در سه الی چهار جلسه به اتمام می رسد، به دلیل که دکتر باید تک به تک دندان های شما را طراحی کند.

نحوه ساخت کامپوزیت به این شرح است:

دندانپزشک شروع به مالیدن مواد کامپوزیت بر روی دندان های شما می کند و بعد از طراحی و تایید شما با اشعه یووی آن را سفت و سخت می کند تا پایداری پیدا کند و تک تک دندان های شما طبق این مراحل پیش می رود.

طول عمر این درمان حدود 8 الی 10 سال است.

لمینت سرامیکی

در این درمان شما در دو جلسه کارتان به اتمام میرسد. در جلسه اول دکتر دندان های شما را تراش کمی می دهد و از دندان شما قالب گیری می کند تا قالب را به لابراتوار ارسال کند و ادامه کارهای ساخت توسط دستگاه های مختص ساخت لمینت سرامیکی انجام می شود بدون دخالت دست و با دقت بالا این کار صورت می پذیرد. بعد از اتمام کار شما، لمینت به دندانپزشک ارسال می شود و شما در جلسه دوم کارتان به اتمام می رسد و دندان ها روی دندان شما چسبانده می شود.

طول عمر این درمان می توان گفت مادام العمر است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با دکتر علی سجودی
ارسال با واتس اپ