ایمپلنت دیجیتال دندان: مزایای کاشت دندان دیجیتالی

ایمپلنت بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته است. ایمپلنت ها نیز مانند هر درمان دیگری با پیشرفت تکنولوژی دچار پیشرفت شده اند و انواع مختلفی اعم از ایمپلنت فوری ، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال دارد.
ایمپلنت های دیجیتال با استفاده از ابزار جدید و نرم افزار های سه بعدی سازی به جراحی با حداقل برش می پردازد. به وسیله ایمپلنت های دیجیتال درد و خونریزی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و پایه ایمپلنت با دقت بسیار بالایی در درون فک قرار داده میشود.
ایمپلنت های دیجیتال به علت استفاده از تکنولوژی بیشتر و نیاز به تخصص بالاتر پزشک از هزینه ی بیشتری نسبت به ایمپلنت های معمولی دارند.

ایمپلنت دیجیتال

جراحی کاشت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند.
چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است؛ درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا می‌کند.
حین انجام مراحل کاشت دندان راهنمایی کاملا دقیقی با توجه به محل قرارگیری دندان های شما در اختیار پزشک قرار می گیرد که با استفاده از آن جراح می تواند مطمئن باشد که عمل جراحی کمترین آسیب را به اعصاب اطراف یا دندانهای مجاور وارد می کند. این راهنما همچنین به دندانپزشک کمک می کند تا دقیق ترین و کوچکترین شکاف های ممکن را برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کند.

 

این مقاله را هم مطالعه کنید:  بهترین مرکز ایمپلنت در غرب تهران

 

ایمپلنت دیجیتال چگونه انجام می شود ؟

ایمپلنت دیجیتال

نحوه کاشت ایمپلنت های دیجیتال تقریبا با ایمپلنت سنتی مشابه است. مراحل آن نیز مثل ایمپلنت استاندارد در دو مرحله انجام می گیرد. جلسه اول حدود یک ساعت و جلسه دوم حدوداً ۳۰ دقیقه وقت نیاز دارد.
• پس از اینکه دندانپزشک عکس های اشعه ایکس را بررسی کرده و نتایج مورد نظر را تشخیص داد؛ پایه ایمپلنت دیجیتال با بی حسی موضعی بدون نیاز به هیچ گونه ماده بیهوشی در استخوان فک بیمار کاشته می شود.
• شکافی در بافت لثه ایجاد می شود تا استخوان فک بیرون آید.
• یک سوراخ کوچک داخل استخوان فک ایجاد می‌شود تا پایه ایمپلنت کاشته شود.
• ایمپلنت در آن سوراخ پیچ شده و در محل طراحی شده محکم می شود.
• یک stop-cap برای پوشش دادن ایمپلنت روی آن قرار گرفته و محل عمل با بخیه بسته می شود.
• بعد از حدود ۱۰ روز بخیه ها کشیده شده و دندانپزشک بهبودی محل کاشت ایمپلنت را ارزیابی می کند.
• معمولاً ایمپلنت های دیجیتال فرآیند بهبود را تسریع کرده و به این معنی است که درمان ثانویه حدوداً بعد از ۱۰ تا ۱۲ هفته پس از جلسه اول می‌تواند انجام گیرد.
• در مرحله دوم یک بی حسی موضعی استفاده شده و یک شکاف کوچک برای بیرون آمدن پایه ایمپلنت ایجاد می شود.
• stop-cap موقتی برداشته شده و یک اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود.
• پس از اینکه فرآیند بهبودی کامل شد؛ پروتز دندان دیجیتال جدید یا همان تاج دندانی دیجیتال که از طریق جای گاز زدن بیمار ساخته شده؛ روی ایمپلنت ها سوار می شود.
• از یک پیچ کوچک برای محکم کردن پروتز دندان دیجیتال روی اباتمنت استفاده می شود.
• اتصالات تنظیم شده تا راحت بودن پروتز دندان در دهان بیمار تضمین شود.
• پس از تکمیل کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال، استفاده از پروتز دندان دیجیتال تقریباً تا پایان عمر بدون هیچ مشکلی برای بیمار امکان پذیر است.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  ایمپلنت دندان برای بیماران کلیوی

 

ایمپلنت دیجیتال

چرا ایمپلنت دیجیتال را انتخاب کنیم؟

همانطور که می دانید امروزه انواع ایمپلنت های متفاوتی مانند ایمپلنت فوری ، مینی ایمپلنت ، ایمپلنت دیجیتال وجود دارد . هر کدام از این انواع ایمپلنت دارای مزایای مخصوص به خود و معایبی هستند.
هدف ایمپلنت های دیجیتالی جراحی با حداقل برش می باشد و با استفاده از تکنولوژی های نوین ، ایمپلنت در جای دقیق خود قرار می گیرد و باعث افزایش کیفیت و طول عمر ایمپلنت ها می شود . همچنین با جراحی حداقل برش ، باعث کاهش درد و خونریزی می شود .

آیا این جراحی نسبت به سایر جراحی های کاشت دندان درد کمتری دارد؟

در جراحی ایمپلنت های سنتی ، در محل ناحیه بی دندانی باید به طور کامل برش انجام شود به همین دلیل بسیار از بیماران به ایمپلنت های دیجیتال روی آورده اند . جراحی کاشت دندان دیجیتال نیاز به عکس های سه بعدی داشته و به وسیله شبیه ساز به بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی می پردازند .
برش در کاشت دندان دیجیتال بر روی لثه شما به قدری کوچک است که دیگر بعد از عمل ایمپلنت نیاز به بخیه ندارد و همچنین خونریزی و تورم شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند .

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  ایمپلنت دندان برای بیماران کلیوی

چطور لبخندی بی نقص و زیبا با ایمپلنت دندان دیجیتال داشته باشید؟

با ابداع مهندسی دیجیتال و کامپیوترهای پیشرفته که در طراحی ایمپلنت های دندانی به کار می روند؛ یک مهندس کامپیوتر می ‌تواند به کمک ایمپلنتولوژیست جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال را انجام دهد. عکس های تولید شده در روش ایمپلنت دندان بر مبنای خصوصیات هر فرد را می توان با تنظیمات خاصی ارتقا بخشید تا نتیجه مطلوب و کاملی برای کاشت ایمپلنت و سوار کردن پروتز دندانی روی آن برای بیمار به دست آید.

مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال

1. حفظ بهداشت دهان و دندان بهتر
1. درصد موفقیت بالاتر
2. بهبود اعتماد به نفس
3. نتایج طولانی مدت تر
4. امکان کاشت چند پایه ایمپلنت طی یک جلسه
5. ایمپلنت های دندانی با ظاهری کاملا طبیعی
6. عدم نیاز به چسب یا هرگونه ماده اضافه ای هنگام کاشت
7. جلوگیری از تحلیل استخوان و تحلیل لثه حفظ پایداری و عملکرد پروتز دندان مصنوعی در بهترین حالت

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

قطعات به کار رفته در استخوان فک یا همان فیکسچر ها در ایمپلنت دیجیتال و معمولی کاملا شبیه به هم هستند مهم ترین تفاوت در تکنولوژی مورد استفاده و روند درمان است. تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در جراحی، حداقل برش است. در ایمپلنت دیجیتال ، با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری ، وضعیت دقیق فک و ناحیه بی دندانی را بررسی می کنند تا بتوانند کمترین برش را بر روی لثه انجام دهند. در نهایت توسط راهنمای جراحی (guide surgery) جراحی ایمپلنت دیجیتالی با بالاترین دقت انجام می شود
به همین علت است که ایمپلنت های دیجیتال دیگر نیاز به بخیه و کشیدن بخیه ها ندارد. همچنین به علت برش کمتر بیمار درد و خونریزی کمتری را تجربه می کنند. همچنین به علت بررسی دقیق در این نوع درمان ، موفقیت در این درمان ها بسیار بالاتر است.
تفاوت دیگر هزینه نسبتا بالاتر نوع دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی می باشد، اما ایمپلنت دیجیتال با وجود اینکه هزینه بیشتری دارد اما پروتز دندانی آن با توجه به تکنولوژی روز دنیا ساخته می شود و بسیار دقیق تر و با ظرافت بیشتری نسبت به نوع معمولی می باشد.
در نهایت باید اشاره کرد که زمان انجام کاشت ایمپلنت معمولی ممکن است حتی چندین ساعت زمان ببرد در صورتیکه کاشت ایمپلنت دیجیتال به کمتر از 30 دقیقه زمان نیاز دارد. ایمپلنت دیجیتال به معنای راحتی بیشتر برای بیمار، مدت زمان ریکاوری کوتاه تر و هزینه های کمتر در بلند مدت است.
به طور کلی کاشت دندان دیجیتالی یک روند درمان بدون درد و راحت را برای بیمار فراهم می آورد تا در کوتاه ‌ترین زمان ممکن، زیبایی لبخند و عملکرد طبیعی دندان برای بیمار حاصل شود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  ایمپلنت دندان برای بیماران کلیوی

عمر ایمپلنت دیجیتال چه قدر است؟

ایمپلنت دیجیتال از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که یکی از مهم ترین مزایای آن برخوردار بودن از طول عمر بسیار بالا است و کسانی که از این روش برای ترمیم دندان های خود استفاده می کنند، می توانند حتی تا پایان عمر خود نیز از مزایای ایمپلنت دیجیتال بهره مند گردند.

بنابراین عمر ایمپلنت دیجیتال را می توان تا پایان عمر اشخاص در نظر گرفت البته لازم به ذکر است که رعایت نکات بهداشتی دهان و مراقبت های مورد نیاز از ایمپلنت نیز در این موضوع تاثیر گذار خواهد بود.

بهترین ایمپلنت دیجیتال در تهران

برای ایمپلنت دیجیتال در تهران می توانید مطب دندانپزشکی غرب تهران را انتخاب کنید. در روش ایمپلنت دیجیتال با استفاده از روش های دیجیتال و استفاده از تجهیزات دیجیتال اقدام به کاشت دندان برای بیماران می شود. بهترین ایمپلنت دیجیتال تهران را در مجهزترین مطب دندانپزشکی غرب تهران تجربه نمایید.

 

https://b2n.ir/b68530

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp