عوارض ایمپلنت فوری

کوچکترین حرکتی در فرایند ایمپلنت دندان سبب افزایش خطر شکست درمان می شود، اتصال فوری تاج باید خیلی دقیق انجام شود و همچنین دندانپزشک احتیاط های لازم را رعایت کند تا ایمپلنت دندان در مدت بهبودی و جوش خوردن با استخوان بیمار، کوچکترین حرکتی نکند.

کوچکترین حرکتی در فرایند ایمپلنت دندان سبب افزایش خطر شکست درمان می شود، اتصال فوری تاج باید خیلی دقیق انجام شود و همچنین دندانپزشک احتیاط های لازم را رعایت کند تا ایمپلنت دنداندر مدت بهبودی و جوش خوردن با استخوان بیمار، کوچکترین حرکتی نکند.

ایمپلنت فوری در موارد خاصی مناسب است، افرادی که سلامت عمومی و سلامت دهانی خوبی دارند برای ایمپلنت فوری مناسب هستند. اگرچه سیگار می کشید و یا وضعیت سلامتتان بر سیستم ایمنی بدن شما تاثیر می گذارد یا توانایی جوش خوردن در بدن را کم می کند و یا در صورتی که دوز بالای بیس فسفونات مصرف می کنید، این کار برای شما خوب نیست. داروهای بیس فسفونات خطر مرگ استخوان حتی پس از جراحی های کوچک را زیاد می کنند، به خصوص اگر به عنوان بخشی از درمان سرطان به صورت درون رگی تزریق شوند. افرادی که دوز کم بیس فسفونات را مصرف می کنند خطر بالای مرگ استخوان برای آن ها وجود ندارد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  نگهداری از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندانی باید دقیق و استوار در استخوان فک قرار داده شود . در دندان های جلوی فک که دندان های هردو طرف آن ها خوب و سالم هستند، بالاترین کارایی و بازده را شاهد هستیم. جهت جایگزین کردن کلیه دندان ها درفک پایینی موقعی که استخوان فک قوی ومحکم است، نتیجه این عمل رضایتبخش است. ایمپلنت فوری برای جایگزین کردن کلیه دندان های فک بالا مناسب نیستند، به دلیل اینکه استخوان های فک بالایی تراکم پایین تری دارند و آن استحکام لازم را دارا نیستند.

برای کاشت ایمپلنت دندانی چه معمولی و چه فوری ریسک داریم، اما مواردی در این فرایند می توانند مشکل به وجود اورند. در صورتی که نیروهای بیش از اندازه به ایمپلنت دندانی وارد شوند، احتمال شکست ایمپلنت افزایش می یابد. یکپارجه نبودن ایمپلنت دندان با استخوان می تواند سبب شکست ایمپلنت شود، اما در صورتی که کنار بافت لثه عفونی شود، می تواند این مشکل را پدید اورد. چنانچه عفونت در طولانی مدت از بین نرود مشکلان عدیده را می تواند سبب شود. مراقبت مناسب از ناحیه اطراف ایمپلنت در چند ماه اول پس از جراحی برای پیشگیری از عفونت و اطمینان از عدم اعمال نیروی بیش از حد به ایمپلنت، اهمیت زیادی دارد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  مرکز ایمپلنت تهران

در صورتی که انجام این سطح از مراقبت و نگهداری برای بیمار مشکل است، بهتر است استفاده از ایمپلنتهای مرسوم دندان را در نظر بگیرد که در دو مرحله جراحی انجام میگردد. در اولین مرحله ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود و روی آن پوشیده می گردد و چندین ماه می ماند تا با استخوان فک جوش بخورد. در این مدت بافت لثه از آن محافظت می کند. سپس جراحی دومی صورت می گیرد تا روی ایمپلنت باز شود و اباتمنت و تاج به آن متصل شوند. انواع دیگر جایگزین ایمپلنت فوری، دندان مصنوعی و بریج ثابت است که مدت درمان کوتاه اما کارایی کمتر دارد.

دندان قروچه تاثیر بدی بر درمان ایمپلنت دندان دارد، زیرا فشار زیادی روی تاج و پست ایمپلنت وارد می گزارد. کسانی که ایمپلنت دندانی را انجام داده اند، باید بهداشت مناسب دهان را رعایت کنند، در صورت عدم رعاین بهداشت امکان دارد بافت اطراف پست دچار عفونتی شبیه بیماری لثه گردد. این وضعیت در صورت عدم درمان فوری موفقیت ایمپلنت را زیر سوال می برد.

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  غذا خوردن پس از کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان و جراحی لثه

زیبایی خنده
بهترین دندانپزشک تهران
متخصص ایمپلنت
کلینیک ایمپلنت
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp