ایمپلنت در یک روز

ایمپلنت فوری

ایمپلنت در یک روز

ایمپلنت فوری در یک روز

ایمپلنت دندان فوری به پروسه کشیدن دندان و جایگذاری سریع ایمپلنت در یک روز گفته می شود که این نوع جراحی نیاز به بررسی و مشورت با متخصص ایمپلنت دارد. کاشت ایمپلنت هایی که به صورت فوری قرار داده شده اند میزان موفقیت بالایی داشته اند ، در روش ایمپلنت فوری اگر تعداد دندان هایی که قرار است کشیده شود و ایمپلنت به جای انها قرار داده شود زیاد باشد از روش کاشت پروتز موقت استفاده می شود ولی در صورتی که تعداد دندان هایی که نیاز به کشیدن و کاشت ایمپلنت دارند کم باشند میتوان در همان جلسه و بعد از کشیدن ایمپلنت اصلی جایگذاری شود.

مزیت های ایمپلنت فوری

از مزیت های ایمپلنت فوری میتوان به کاهش زمان درمان ، راحتی بیشتر و درد کمتر بیمار و تقویت ساپورت بافت نرم (لثه) و حفظ استخوان و کاهش شکل و ساختار استخوان اشاره کرد .

ایمپلنت دندان یک جایگزین بسیار عالی برای دندان‌های از بین رفته است. استفاده از ایمپلنت دندان به دلیل مزایای بسیار زیاد و معایب بسیار کم امروزه بسیار رواج پیداکرده است. ایمپلنت‌های دندانی درواقع شبیه به ریشه طبیعی دندان هستند که تاج دندان را بسیار مستحکم نگه می دارند.

پروسه جوش خوردن ایمپلنت با استخوان ممکن است چند ماه به طول بیانجامد و اطراف پست ایمپلنت دندان جهت ارتباط مستقیم بین ایمپلنت و دندان بیمار به وجود بیاید تا ایمپلنت دندان در جای خود استوار گردد.

ایمپلنت فوری

مواردی که موجب عدم موفقیت ایمپلنت فوری خواهد شد

در مواردی که ذکر خواهد شد نمیتوان ایمپلنت انجام داد به این دلیل که موفقیت آمیز نخواهد بود

  • زمانی که تراکم استخوانی اپیکالی ناچیز است.
  • زمانی که دهی سنس یا فنستریشن استخوانی وجود دارد.
  • زمانی که عفونت یا پاتولوژی پری اپیکال وجود دارد.
  • زمانی که بیوتایپ لثه نازک است.
  • حداقل بافت کراتینیزه وجود دارد.
  • زمانی که بیماری های سیستمیک مثل دیابت وجود دارد.
  • زمانی که فرد درگیر مصرف دخانیات است و به صورت مداوم سیگار میکشد .
ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری کامل همراه با تاج دندان

جایگذاری سریع ایمپلنت زمانی محقق میشود که تمامی مراحل ظرف 48 ساعت انجام شود ،و پس از قرار دادن ایمپلنت ظرف یک الی چند روز تاج ایمپلنت ( پروتز دندان ) تحویل داده شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که زمانی این کار امکان پذیر است که فشاری از ناحیه دندان مقابل برروی دندان ایمپلنت شده وارد نشود زیرا که آن کاشت ایمپلنت با موفقیت انجام نخواهد شد در این زمان نیاز است که از یک پروتز موقت و سبک استفاده کرد که در صورت سایش لطمه ای به ایمپلنت کاشته شده وارد نشود. عمل جراحی ایمپلنت فوری کامل ( همراه با تاج ) و در زمان یک روز ،بیشتر برای تک دندان ها مناسب و موفقیت آمیز است ایمپلنت فوری معمولا برای دندان های جلویی پیشنهاد می شود به این دلیل که در زیبایی و لبخند و صحبت کردن نقش بسزایی دارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با دکتر علی سجودی
ارسال با واتس اپ