لومینیرز

لومینیرز

لومینیرز چیست ؟

لومینیرز نوعی لمینت نازک است ، پوسته سرامیکی بسیار نازک به ظرافت لنز چشمی با استحکام دندان طبیعی که بدون تراش روی سطح بیرونی دندان (بر خلاف روکش های سنتی) چسبانده می شود. جنس آن نوعی پرسلن خاص به نام Cernate است که محصول کمپانی DenMat آمریکا می باشد.
Cernate دارای ساختاری فلدسپار است که با کریستال های نانولوسایت reinforce شده است. فرمول این نوع پرسلن انحصاری در اختیار کمپانی DenMat می باشد.
Cernate سابقه ای روشن در درمان های زیبایی در سراسر دنیا دارد. این سرامیک نه تنها جهت ساخت Lumineers مورد استفاده قرار می گیرد ; بلکه از آن جهت ساخت رسنوریشن های PFM , اینله انله و سایر درمان های پروتز ثابت می توان بهره جست.

چرا بهتر است درصورتی که تصمیم به لمینت گذاری دارید از لومینیرز استفاده کنید ؟

اگر دندانپزشک شما با لمینت دندان و استفاده از روکش های سرامیکی موافق است ، و خود می خواهید از دردسرهای مرتبط با روکش جلوگیری کنید ، بهتر است که از لومینیرز استفاده کنید. چرا که :

لومینیرزها بسیار نازک هستند و معمولاً ضخامت آن 2 میلی متر است.
لازم نیست که دندانهای شما تراش بخورد
می توانید هر چیزی را که می خواهید بخورید یا بنوشید.
لومینیرزها بسیار بادوام هستند و میتوان گفت 20 سال دوام می آورند.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  بلیچینگ
لومینیرز
لومینیرز

موارد کاربرد لومینیرز

1.  اصلاح خط لبخند
2.  بستن فواصل بین دندانی (دیاستما)
3.  اصلاح رنگ دندانها
4.  اصلاح فرم و شکل دندانها
5.   اصلاح روکش ها و پر کردگی های نازیبا و بد شکل و نامناسب قبلی
6.  اصلاح فرسایش ناشی از سن
این روکش چینی ساخت لابراتوار شرکت Denmat امریکاست که تاکنون سه دوره متوالی جایزه بهترین محصول زیبایی دندانپزشکی امریکا را به دست آورده است.

مراحل انجام درمان لومینیرز

(فقط طی 2 جلسه)
جلسه اول: قالب گیری با مواد سیلیکونی صورت می گیرد و قالب به لابراتوار شرکت امریکایی ارسال می گردد. ظرف مدت 3 الی 4 هفته پروتز در بسته بندی مخصوص همراه با کارت گارانتی بین المللی 5 ساله ارسال می گردد.
جلسه دوم : با مواد مخصوص کمپانی با کیت اختصاصی مربوط به LUMINEERS روی دندانهای بیمار (حتی بریج ،روکش و پر کردگی فلزی!)نصب می شود . از مزایای این روش نسبت به لمینت عادی ،  می توان به سرعت عمل و عدم اتلاف وقت بیمار و پزشک ، عدم تراش (یا تراش بسیار جزئی) بافت دندانی سالم ، شکل آناتومیک ، رنگ شفاف و بسیار طبیعی در حالی که فقط 20-30% بیشتر از لمینت عادی برای بیمار هزینه دارد.
در یک مطالعه علمی prospective روی 187 مورد دوام بیست ساله برای روکش های LUMINEERS در بیش از 90% موارد مشاهده شده است! در ضمن به دلیل عدم نیاز به تراش در اغلب موارد و امکان جدا کردن روکش ، این روش بر خلاف سایر روش های رایج برگشت پذیر می باشد. نکته قابل ذکر این است که با روش LUMINEERS هیچ محدودیتی در خوردن و آشامیدن برای بیمار وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.