سوالاتی در رابطه با ایمپلنت

چه کسانی برای ایمپلنت دندان مناسب هستند؟

بیمارانی که به دلایل مختلف دندان خود را از دست داده اند، برای ایمپلنت دندان مناسب هستند. ایمپلنت دندان عمل جایگزینی به جای دندان اصلی تا بازسازی کلیه دندان ها را انجام می دهد

چه کسانی برای ایمپلنت دندان مناسب هستند؟

بیمارانی که به دلایل مختلف دندان خود را از دست داده اند، برای ایمپلنت دندان مناسب هستند. ایمپلنت دندان عمل جایگزینی به جای دندان اصلی تا بازسازی کلیه دندان ها را انجام می دهد.

درمواقع از دست رفتن یک یا چند دندان دیگر نیازی به تراش دندان های کناری به عنوان پایه پروتز نمی باشد. ایمپلنت دندان را داخل استخوان دهان قرار می دهند و روکش روی همان ایمپلنت بدون کمک به دندان های مجاور جایگذاری می شود.

بیمارانی که چندین دندانشان را از دست داده اند، با جایگذاری چند ایمپلنت دندان در فک بیمار و استفاده از آن ها به عنوان پایه پروتزی که باید به ایمپلنت دندان اتکا پیدا کند، می تواند جای دندان از دست رفته را پر کند. برای بیمارانی که کلا دندان ندارند، می توان 2 ایمپلنت داخل فک آن ها قرار داد تا بدون هیچگونه حرکتی در جای خود ثابت باقی بمانند. افرادی که کلا دندان ندارندو دائما پروتز متحرک استفاده می کنند، اگر دو پایه ایمپلنت داخل فک قرار داده شود، پروتز در جای خود کاملا محکم و بی حرکت می شود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  معایب و عوارض ایمپلنت

میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی به چه میزان است؟

در حال حاضر میانگین موفقیت در کاشت ایمپلنت های دندانی بیشتر از 95 درصد می باشد، به طور کلی احتمال موفقیت در ایمپلنت های دندانی به موردهای زیر بستگی دارد:

1- شرایط بیمار: بیمار باید سلامتی خوبی داشته باشد،و بدنش از سیستم ایمنی قوی ای برخوردار باشدو بیماری خاصی نداشته باشد. بیمار اخیرا به مریضی قلبی دچار نشده باشد. بیماری هایی همچون دیابت و بیماری دهان و لثه در فرد وجود نداشته باشد. بیمار سیگار و دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نکند.

2-دندانپزشک: برای کاشت ایمپلنت دندان دندانپزشک باید در امر ایمپلنت متخصص باشد و مهارت و تجربه کافی در انجام ایمپلنت دندان را داشته باشد و با رعایت تمام اصول بهداشتی و حرفه ای کار عمل ایمپلنت دندان را برای بیمار انجام دهد.

3- نوع ایمپلنت: جنس ایمپلنت و کیفیت آن در طول عمر آن و میزان مفقیت کاشت ایمپلنت بسیار موثر است. ایمپلنت ها با مارک های متفاوت و قیمت های مختلف در بازار ایران موجود هستند که استفاده از نوع مرغوب آن ها در موفقیت ایمپلنت تاثیر به سزایی خواهد داشت. به طور کلی ایمپلنتی که میزان جوش خوردن آن به فک، بالا باشد و میزان تحلیل استخوان اطراف آن در طول زمان کمتر باشد، ایمپلنت مرغوب تری است.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  بارگذاری فوری ایمپلنت

4- مراقبت های پس از ایمپلنت: بیمار نقش بسیار مهمی در طول عمر ایمپلنت دندان و موفقیت طولانی مدت آن دارد. کاهش استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی و رعایت بهداشت دهان و دندان ها و لثه، معاینات منظم توسط دندانپزشک و اطمینان از سلامت لثه و عدم وجود جرم دندانی و پوسیدگی در دندان های دیگر همه و همه موفقیت دراز مدت ایمپلنت را افزایش می دهد.

طول درمان ایمپلنت چقدر است؟

مدت زمان جراحی معمولا از نیم ساعت تا دو ساعت طول می کشد و با توجه به تعداد ایمپلنت ها و شرایط فک بیمار متفاوت می شود. در مواردی که علاوه بر کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان و یا تغییر شرایط کف حفره سینوس در فک بالا داشته باشیم، زمان کاشت ایمپلنت دندان افزایش می یابد. پس از کاشت ایمپلنت تا قرار دادن پروتز روی آن زمانی حدود 6 هفته تا 3ماه احتیاج داریم، تا ایمپلنت دندانی در شرایط به دور از تکان و لرزش به آرامی بسیار خوب به استخوان فک بیمار جوش بخورد و ایمپلنت در جای خود کاملا محکم گردد. سپس دندانپزشک قرار دادن پروتز روی ایمپلنت را اغاز کند. البته درشرایط خاص باتوجه به کمیت استخوانی فک بیمار و نوع ایمپلنت خاصی که طراحی شده است، بار گذاری فوری روی آن را می توان انجام داد، با توجه به تشخیص جراح دندانپزشک می توان بلافاصله پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان، پروتز را روی ایمپلنت دندان قرار داد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  غذا خوردن پس از کاشت ایمپلنت

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

ایمپلنت دندان و جراحی لثه

زیبایی خنده
بهترین دندانپزشک تهران
متخصص ایمپلنت
کلینیک ایمپلنت
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp