آیا عصب کشی دندان را ضعیف می کند؟

آیا عصب کشی دندان را ضعیف می کند؟ عصب کشی، دندان را ضعیف نمی کند، بلکه پوسیدگی دندان است که باعث ضعیف شدن آن می شود. ایمپلنت دندان و جراحی لثه وضعیت دندان را بهبود می بخشند.

آیا عصب کشی دندان را ضعیف می کند؟
عصب کشی، دندان را ضعیف نمی کند، بلکه پوسیدگی دندان است که باعث ضعیف شدن آن می شود. درواقع دندان های پوسیده نسبت به دندان های سالم به دلیل تخریب ساختار نسج دندان، ضعیف تر هستند. در جریان پر کردن دندان یا عصب کشی، تقریبا تمام ساختارهای آسیب دیده و خراب شده دندان خارج و با ماده پرکردنی مناسب پر می شود.
بعضی از این مواد پرکردنی حتی می توانند ساختار دندان تخریب شده را تقویت هم کنند،، بنابراین عصب کشی، دندان را ضعیف نمی کند، بلکه پوسیدگب دندان است که باعث ضعیف شدن آن می شود. البته ساختار دندان ها بعد از عصب کشی به دلایل مختلف از جمله تغییر رطوبت، تاثیر موادی که در پروسه درمان ریشه استفاده می شود و… دچار تغییراتی می شوند، ولی براساس مطالعات، این تغییرات تاثیری در افزایش ضعیف شدن دندان ها ندارند.
آیا دندان بعد از معالجه ریشه، تیره می شود؟آیا عصب کشی دندان را ضعیف می کند؟
عصب کشی، دندان را ضعیف نمی کند، بلکه پوسیدگی دندان است که باعث ضعیفف شدن آن می شود. درواقع دندان های پوسیده نسبت به دندان های سالم به دلیل تخریب ساختار نسج دندان، ضعیف تر هستند. در جریان پر کردن دندان یا عصب کشی، تقریبا تمام ساختارهای آسیب دیده و خراب شده دندان خارج و با ماده پرکردنی مناسب پر می شود.
در گذشته دندان هایی که درمان ریشه می شدند به مرور زمان تیره می شدند، ولیی امروزه با پیشرفت های تکنیکی احتمال این تغییر رنگ ناچیز بوده و اگر اتفاق هم بیفتد، با استفاده از روش های سفیدکردن یا روکش های چینی و لمینت می توان با آن مقابله کرد.
عمر دندان هایی که عصب کشی شده اند، از دندان های طبیعی کمتر است؟
خیر، اکثر دندان های عصب کشی شده طول عمری برابر دندان های طبیعی دارند. درر موارد نادری بعد از درمان ریشه، علائم بیماری برطرف نمی شود و درد ادامه پیدا می کند، در این موارد ممکن است درمان مجدد یا جراحی قطع انتهای ریشه لازم باشد.
ایمپلنت دندان و جراحی لثه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp