مراحل انجام ایمپلنت

در این مقاله به مراحل انجام ایمپلنت دندان می پردازیم. بیشتر درمان های جراحی ایمپلنت در مطب دندان پزشک و با تزریق داروی بی حسی انجام می شود. این عمل معمولا به بیهوشی نیاز ندارد اما در صورتی که بیمار بسیار مضطرب باشد پزشک با مشاوره با بیمار و تجویز داروهای آرام بخش قبل از عمل جراحی سعی می کند بیمار را برای عمل ایمپلنت آماده کند.

قابل ذکر است که قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان چندین مورد توسط پزشک می بایست بررسی شود از جمله:
– پوسیدگی دندان ها
– بهداشت دهان و عدم عفونت لثه ها و دندان ها
– سلامت و استحکام استخوان های اطراف دندان
– سلامت کلی بدن و سیستم ایمنی بدن
– مقدار کافی استخوان ها برای جوش خوردن ایمپلنت
در صورتی که بیمار کاملا از لحاظ روحی و جسمی برای این عمل آماده باشد پزشک درمان را شروع می کند. مراحل انجام ایمپلنت به شرح زیر است:
1- مرحله اول انجام ایمپلنت شکافتن و جراحی لثه است. در این مرحله پزشک با تجهیزات پزشکی سوراخی را در اندازه مشخص و در محل مشخصی از لثه ایجاد می کند. سپس ایمپلنت را در ناحیه مورد نظر قرار می دهد و بعد از ان لثه را بخیه می زند و ان را به حالت اولیه بر می گرداند. پس از این مرحله از جراحی پزشک داروهایی از قبیل آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت به بیمار تجویز می کند و توصیه های بهداشتی برای نگهداری از ایمپلنت و قرار ملاقات بعدی به بیمار ارائه می شود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  مرکز ایمپلنت تهران

2- دومین مرحله از مراحل انجام ایمپلنت برداشتن سرپوش و جایگذاری تاج مصنوعی اولیه می باشد. پس از این که ایمپلنت با استخوان جوش خورد و در لثه محکم شد سرپوش برداشته می شود و تاج مصنوعی اولیه جایگذاری می شود. این مرحله زمان کمتری را نسبت به جراحی ایمپلنت صرف می کند. در این مرحله اگر پزشک صلاح بداند روکش موقت تاج بر روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت. پس از انجام این اقدامات در پایان مرحله دوم قالب گیری صورت می گیرد تا تاج نهایی در لابراتوار طراحی و ساخته شود.

3- سومین مرحله از مراحل انجام ایمپلنت قرار دادن روکش دندان مصنوعی می باشد. پزشک پس از بررسی کردن روکش و عدم مشکل در طراحی و کیفیت ان را بر روی ایمپلنت قرار می دهد. و پس از پایان این مرحله توصیه هایی را برای نگهداری و مراقبت از ایمپلنت ها به بیمار داده می شود.

ایمپلنت دندان و جراحی لثه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp