بلیچینگ

بلیچینگ

بلیچینگ چیست ؟

بلیچینگ ، سفید کردن رنگ دندان با روشهای شیمیایی، جهت حذف رنگدانه های آلی داخل دندان، اصطلاحاً بلیچینگ (Bleaching) نامیده می شود. سفید کردن دندان (Bleaching) بر حسب این که روی دندانهای زنده (vital) انجام شود یا دندانهای مردن (عصب کشی شده ) یا (non-vital) و همچنین براساس انجام کار در داخل مطب یا در منزل طبقه بندی می گردد.

بلیچینک یا سفید کردن دندان ها

امروزه افراد به دلایل مختلف از جمله مشغله های کاری فراوان کمتر فرصت رسیدگی و اهمیت به دندان های خود را دارند و بعد از مدتی که جلوی آیینه دندان های خود را مشاهده می کنند با دندان هایی تیره و جرم گرفته مواجه می شوند این مشکل نیاز به درمان دارد و علاوه بر اینکه بر زیبایی چهره و لبخند شما تاثیر گذار است اگر این جرم ها و میکروب ها برطرف نشود سلامتی لثه و دندان های شما به خطر می افتد این روش درمانی بیشتر مورد توجه قشر جوان و به خصوص خانم ها است. با استفاده از این روش، دندان ها برحسب نیاز و بر طبق تشخیص دندانپزشک از 2 تا چند درجه سفید می شود. با استفاده از این روش درمانی هیچگونه آسیبی به مینای دندان نمی رسد. موادی سفید کننده به نام پراکسید هیدرژن در این روش مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  لمینیت ایمپرس

روش انجام بلیچینگ ( سفیدکردن دندان ها )

این روش نیازمند دقت و مهارت بالایی می باشد و دندانپزشک باید تبحر لازم در این روش داشته باشد. ماده محافظی برروی لثه ها گذاشته می شود تا از آسیب پراکسید هیدروژن جلوگیری گردد. سپس H2O2 روی دندان ها بر حسب غلظت و زمان مورد نظر گذاشته می شود و توسط دستگاه مخصوص اشعه به دندان ها تابیده می شود. مواد مورد نظر اکتیو شده و دندان ها ظرف مدت 30 دقیقه سفید می گردند.
در اکثر روشهای بلیچینگ، برخی از مشتقات پراکساید هیدروژن (H2O2) در غلظت های مختلف و روشهای گوناگون به کارگیری استفاده می شوند به نظر می‌رسد چگونگی عمل سفید کردن دندانها با پراکساید هیدروژن برا اثر اکسید شدن رنگدانه های آلی باشد. سفید کردن (Bleaching) عموماً طول عمری 1 تا 3 سال دارد اما ذکر این نکته نیز ضروری است که عوامل بیشمار و متفاوتی بر روی طول عمر این روش درمانی موثر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp