ایمپلنت all on 4

تکنیک کاشت ایمپلنت به روش All on 4

تکنیک کاشت ایمپلنت all on 4

به طور کلی استفاده از روش ایمپلنت دندان برای درمان و جایگزینی دندان های از دست رفته سابقه ای طولانی دارد. از آغاز تاریخ تمدن، بشر به فکر استفاده از وسایل مختلف برای جایگزینی اعضای از دست رفته بدن به ویژه دندان بوده و در این بین، از وسایلی مانند چوب، سنگ، فلز و حتی دندان های به جا مانده اجساد استفاده می کردند اما ایمپلنت های دندانی به شکلی که هم اکنوان مورد استفاده اند، نزدیک به 30 سال است که مورد تایید مجامع مختلف بین المللی قرار گرفته و به دنیای دندانپزشکی معرفی شده است.
در روش های قدیمی تر به علت ساختارهای سطح ایمپلنت، زمان درمان طولانی تر بوده و در نتیجه زمان تحویل پروتز به بیمار پروسه طولانی تری را طی می کرده است. امروزه با ایجاد فناوری های نانو تکنولوژی و پیشرفت های چشمگیر در زمینه ایمپلنت، طول این دوره درمان بسیار کوتاه گردیده است
در زمان های گذشته برای ترمیم هر واحد دندان از یک ایمپلنت استفاده می شود اما با استفاده از روش های نوین امروزی می توان از برای ترمیم چندین دندان از آن استفاده کرد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  Snap On Smile

اصطلاح All-on-4 به معنی تمام دندانهای برروی چهار ایمپلنت با چهار مورد کاشت ایمپلنت ، یک عمل پروتز جراحی و تکنیکی برای توانبخشی کامل بیمار یا بیمارانی که دندانهای خود را به طور کامل از دست داده اند و یا بیشتر آنها شکسته و یا خراب هستند ، اشاره دارد. دندان های پوسیده ای که به دلیل بیماری لثه دیگر نمیتوان آنها را نگهداری کرد. تکنیک کاشت ایمپلنت all on 4 شامل کاشت ایمپلنت در فک بالا و یا فک پایین همراه با پروتز ثابت با قرار دادن چهار ایمپلنت (حتی بعضا به صورت کج) در فک پایین و یا بالا که در قسمتی از آن فک که تراکم استخوان بالاتر است ، انجام میشود. چهار کاشت پروتز ثابت که 10 تا 14 دندان را پشتیبانی می کند و بلافاصله ، در طی 24 ساعت بعد از عمل ، بلافاصله پروتز ها قرار می گیرد و فرد میتواند از دندان های خود استفاده کند.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

مزیت های روش کاشت ایمپلنت all on 4

مفهوم درمانی All on 4 یک راه حل مقرون به صرفه و بدون پیوند است که پروتز ایمپلنت به طور کامل قوس فک را پوشش میدهد

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  مشکلات پروتز دندان

خصوصیات مهم آن عبارتند از:

پوشش کامل قوس فک تنها با چهار کاشت :
دو کاشت قدامی مستقیم و دو کاشت در خلفی تا 45 درجه کج می شوند
عملکرد فوری (بریج ثابت) :
برای بیمارانی که معیار کاشت فوری ایمپلنت را دارند بسیار مناسب است
روش بدون پیوند :
پیوند استخوان با کج کردن ایمپلنت های خلفی ، با استفاده از استخوان موجود ، جلوگیری می شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp