بلیچینگ

امتیاز بلیچینگ 4.8 /5 از 412 رای

بلیچینگ

این روش درمانی بیشتر مورد توجه قشر جوان و به خصوص خانم ها است. با استفاده از این روش، دندان ها برحسب نیاز و بر طبق تشخیص دندانپزشک از 2 تا چند درجه سفید می شود. با استفاده از این روش درمانی هیچگونه آسیبی به مینای دندان نمی رسد. موادی سفید کننده به نام پراکسید هیدرژن در این روش مورد استفاده قرار می گیرد. ایمپلنت دندان و جراحی لثه باعث بهبود وضعیت دندان می شود.
این روش نیازمند دقت و مهارت بالایی می باشد و دندانپزشک باید تبحر لازم در این روش داشته باشد. ماده محافظی روی لثه ها گذاشته می شود تا از آسیب پراکسید هیدروژن جلوگیری می گردد. سپس H2O2 روی دندان ها بر حسب غلظت و زمان مورد نظر گذاشته می شود و توسط دستگاه مخصوص اشعه به دندان ها وارد می شود. مواد مورد نظر اکتیو شده و دندان ها ظرف مدت 30 دقیقه سفید می گردند.
سفید کردن رنگ دندان با روشهای شیمیایی، جهت حذف رنگدانه های آلی داخل دندان، اصطلاحاً Bleaching نامیده می شود. سفید کردن دندان (Bleaching) بر حسب این که روی دندانهای زنده (vital) انجام شود یا دندانهای مردن (عصب کشی شده یا (non-vital) و همچنین براساس انجام کار در داخل مطب یا در منزل طبقه بندی می گردد. در اکثر روشهای بلیچینگ، برخی از مشتقات پراکساید هیدروژن (H2O2) در غلظت های مختلف و روشهای گوناگون به کارگیری استفاده می شوند به نظر می‌رسد چگونگی عمل سفید کردن دندانها با پراکساید هیدروژن برا اثر اکسید شدن رنگدانه های آلی باشد. سفید کردن (Bleaching) عموماً طول عمری 1 تا 3 سال دارد اما ذکر این نکته نیز ضروری است که عوامل بیشمار و متفاوتی بر روی طول عمر این روش درمانی موثر خواهد بود.
 
ایمپلنت دندان و جراحی لثه

Tags:

مقالات عصب کشی و درمان ریشه

ایمپلنت، درمان ریشه، ایمپلنت دندانی، لمینت، عصب کشی، جراحی لثه

جدیدترین مقالات عصب کشی و درمان ریشه را در این قسمت مشاهده کنید