فاصله دندانی

امتیاز فاصله دندانی 4.8 /5 از 412 رای

فاصله دندانی

فاصله دندانی

روش درمان فاصله بین دندان

یکی از نکته های بسیار مهمی که در زیبایی چهره بسیار مهم است زیابیی لبخند است. در یک جمله تعریف از لبخند زیبا بدون تفاوت های سلیقه ای افراد را می توان در سفید بودن و مرتب بودن دندان می شود. ایمپلنت دندان و جراحی لثه باعث بهبود وضعیت دندان می شود. شک نداریم که لبخند بدون دندان زیبایی ندارد. فرم فک و دندان در راضی سازی شما از لبخندتان بسیار تاثیر دارد. بعضی اوقات افراد ایراد هایی در دندان های خود میبینند که نیمی دانند مشکل از کجاست.

آیا دندان هایم باید سفید شود؟ دندان هایم مرتب نیست؟ باید برای درمان تناسب دندان هام اقدام کنم؟ این سوالات و سوالات دیگر ممکن است شما را ساعت ها جلو آینه به فکر فرو ببرد تا مشکل را پیدا کنید، ولی شاید اصلا مشکل این ها نباشد شاید فقط فاصله بین دو دندان جلویی شما لبخندتان را زیبا جلو نمی دهد، شاید هم فکر می کنید ارثی است و نمی توانید برای آن راه حلی پیدا کنید اما ما در این مقاله می خواهیم پاسخ این سوالات شما را به صورت کامل بدهیم.

فاصله بین دندانی چیست؟

به طور معمول و طبیعی باید فاصله بین دندان شما در حدی باشد که فقط یک نخ دندان از بین آن رد شود. در بعضی افرد این فاصله بیشتر است و شاید به حدود یک سانتی متر هم برسد این موارد به دلیل تداخل در ژن ها پیش می آید یعنی برای مثل ژن داشتن فکی بزرگ را از یکی از والدین به ارث می برید و ژن داشتن دندان های ریز را از یک دیگر و در نتیجه دندان های شما با فاصله زیادی ایجاد می شود. بیماری های لثه ای و نداشتن دندان های انتهایی هم می تواند باعث این موارد بشود.

یکی از روش های گرفتن فاصله دندان لامینیت است.

لامینیت یا ونیر های کامپوزیتی

در این درمان دندان های شما یک تراش بسیار کم می خورد که این کار در مطب صورت می گیرد از دندان های تراش خورده قالب گیری می شود و برای لابراتوار ارسال می گردد تا پوششی چینی به وسیله دستگاههای مخصوص این کار ساخته شود و در انتها به دندان های شما چسبانده می شود. در این روش از هم رنگ کردن دندان ها از مواد ترمیم دندان ها استفاده می شود، که می توانیم فاصله بین دندان ها را بپوشانیم. نکته بسیار مهم در این روش درمان این است که اگر از کامپوزیت راضی نباشید می توانید به راحتی آن را بردارید یا یک طرح جدید بزنید. در این روش باید شما بهداشت دهان خود رعایت کنید در غیر این صورت باعث شکست لامینیت می شود.

 

مقالات عصب کشی و درمان ریشه

ایمپلنت، درمان ریشه، ایمپلنت دندانی، لمینت، عصب کشی، جراحی لثه

جدیدترین مقالات عصب کشی و درمان ریشه را در این قسمت مشاهده کنید