جایگزینی ترمیم های قدیمی

امتیاز جایگزینی ترمیم های قدیمی 4.8 /5 از 412 رای

جایگزینی ترمیم های قدیمی

دندانپزشک ترمیمی

جایگزینی بافت های پوسیده و آسیب دیده دندان، بدرنگی دندان، در مواردی که دندان تخریب شده، توسط روکش و شکستگی تاج دندان با مواد ترمیمی توسط متخصص صورت میگیرد.

برای تشخیص دادن پوسیدگی دندان با معاینه دندانپزشک و عکس رادیگرافی امکان پذیر است. ایمپلنت دندان و جراحی لثه باعث بهبود وضعیت دندان می شود.

مواد ترمیمی

از سه نوع مواد برای پر کردن دندان ها استفاده می شود.

·سرامیک

·کامپوزیت

·آمالگام

این مواد هر کدام برای ناحیه خاصی از دندان است. مواد ترمیمی دندان ضمینه گسترده دارد، که در این مقاله برای شما از پر کار برد ترین این مواد به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

برای پر کردن دندان های عقب از مواد آمالگام که به رنگ نقره است استفاده می شود و از نظر استحکام برای پرکردگیها می تواند بهترین گزینه باشد.

کامپوزیت ماده است همرنگ دندان که برای پرکردن دندان استفاده می شود. این ماده با استفاده از اشعه یووی سفت می شود و بر روی بافت پوسیده دندان قرار می گیرد. این ماده برای درمان های زیبایی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

برای ترمیم ها و ساختن روکش های دندان از سرامیک استفاده می شود و کاربرد زیادی دارد و از نظر همرنگی و استحکام مانند دندان های طبیعی بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد. این ماده در لابراتوار ساخته می شود به همین خاطر باید از دندان ها قالب گیری شود.

تغذیه بعد از ترمیم

در درمان پرکردگی آمالگام بطور معمول برای اینکه مواد در جای خود استحکام لازم را پیدا کند به 24 ساعت زمان نیاز دارد و در طی این زمان پزشک به بیمار توصیه می کند از مواد غذایی نرم استفاده کند و تا چند ساعت بعد از این درمان از مصرف غذا و غذا را با دندانی که پر شده نجوند.

در پرکردگی کامپوزیت به دلیل اینکه مواد توسط اشعه یووی سفت می شود و به استحام لازم می رسد بعد از انجام کار دندانپزشک، میل کردن غذا بلا مانع است و می تواند بیمار رژیم غذایی خود را داشته باشد.

حساسیت دندان بعد از ترمیم

در برخی از بیماران مشاهده شده است که بعد از پر کردن دندان ها کمی درد داشتند و احساس سرما با گرم بودن در ناحیه ترمیمی می کردند، این حساسیت ها به این دلیل ها می تواند باشد که پوسیدگی در عمق دندان بوده باشد و یا در نزدیکی عصب پوسیدگی بوده باشد، این حساسیت ها موقتی بوده و به مرور زمان بر طرف می گردد.

 

ایمپلنت دندان و جراحی لثه

مقالات عصب کشی و درمان ریشه

ایمپلنت، درمان ریشه، ایمپلنت دندانی، لمینت، عصب کشی، جراحی لثه

جدیدترین مقالات عصب کشی و درمان ریشه را در این قسمت مشاهده کنید