عصب کشی یا درمان ریشه

عصب کشی یا درمان ریشه امتیاز 4.9 /5 از 382 رای

عصب کشی یا درمان ریشه

عصب کشی یا درمان ریشه

معمولا بیشتر افرادی که این مقاله را می خوانند حداقل یک بار عصب کشی انجام داده اند و قبل از اینکه این درمان صورت پذیرد یک دوره درد بسیار زیاد را تحمل کرده اند و خود این درمان هم معمولا همراه با درد کمی است. از انجایی بیشتر بیماران تا درد به جایی نرسد که تحمل آن دیگر میسر نباشد، به نزد پزشک رفته برای درمان، در صورتی که اگر زودتر به نزد دندانپزشک میرفتن شاید دیگر نیازی به عصب کشی و مرگ دندان نیاز نبود. ایمپلنت دندان و جراحی لثه باعث بهبود وضعیت دندان می شود.

در طی دوران پزشکی خود متوجه شدم که بیماران درباره درمان عصب کشی دچار ابهاماتی هستند. برای همین در این مقاله سعی می کنم که این ابهامات را برای بیماران تا آنجایی که بتوانم ماهش بدهم.

هنگامی دندان های شما دچار پوسیدگی می شود میکروب ها وارد پالت ها می شوند. با ورود میکروب ها، پالت ها دچار التهاب می شوند و التهاب باعث افزایش پالپ ها می شوند. به دیلیل اینکه پالپ در یک محیط بسته است این افزایش باعث فشار داخلی شدید می شود. این فشار باعث درد میشود.

درد بیشتری که در شب دندان ها با آن مواجه می شوند این است که هنگامی که شما دراز می کشید فشار به پالپ ها بیشتر می شود.

در قدیم برای کاهش سیخ داغی را روی دندان های پوسیده می گذاشتند و درد دندان بهبود پیدا می کرد. این کار باعث سوراخ شدن سقف پالپ ها می شد و با جاری شدن خون، فشار کاهش پیدا می کرد و باعث کم شدن درد میشد.

امروز هم همان کار قدیم را انجام می دهند اما به شکل مدرنتر و استریل تر. با استفاده از بی حسی و فرز و توربین دندانپزشکی، فشار پالپ ها را کاهش می دهیم و آن را پانسمان می کنیم و دندان درد بهبود پیدا می کند.

 

ایمپلنت دندان و جراحی لثه