فلورایدتراپی

فلورایدتراپی چیست؟

 

امروزه در دنیای پزشکی، اولویت همواره با پیشگیری است. یعنی سعی میشود تا به جای درمان، پیشگیری انجام شود. این کار باعث میشود تا هزینه های درمان برای بیمار کمتر شود. همچنین از عوارض بیماری ها و درمان آنها نیز جلوگیری به عمل می آید.
البته موضوع پیشگیری صرفا برای شخص بیمار مفید نیست. به عنوان مثال کسی که بیمار میشود توانایی کار کردن را هم به صورت موقت و یا حتی دائم با توجه به بیماری خود از دست میدهد. در نتیجه از نظر اقتصادی هم این موضوع بسیار مهم است.
حتی کسی که بیمار میشود در بعضی مواقع در ارتباط با خانواده و اجتماع هم دچار محدودیت هایی میشود. اگر بیماری از نوع مسری باشد این موضوع صدق پیدا میکند و تشدید میشود.
این موارد و بسیاری موضوعات دیگر همگی بر الویت پیشگیری بر درمان تاکید دارد.
خب طبیعتا در موضوعات دندانپزشکی هم این موضوع صدق میکند. استفاده از مسواک، نخ دندان، دهانشویه و معاینات دوره ای دندانپزشکی همگی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان و مراقبت از لثه هاست.

فلورایدتراپی چیست؟

یکی از مواردی که درحوزه پیشگیری در دندانپزشکی بسیار اهمیت دارد و احتمالا کمتر در مورد آن شنیده اید فلورایدتراپی است. فلورایدتراپی از جمله روش هایی است که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در اطفال انجام میشود. در این تکنیک فلوراید را به صورت موضعی روی دندان بچه ها قرار میگیرد. این فلوراید میتواند یا به صورت ژل یا به صورت خمیر باشد.
این کار باعث میشود مینای دندان دچار پوسیدگی نشود و در مقابل تولید اسید مقاومت بیشتری پیدا میکند. فلورایدتراپی را میتوان سالی یک یا دوبار انجام داد. این موضوع به تشخیص دندانپزشک بستگی دارد.
فلورایدتراپی همانطور که گفته شد برای کودکان انجام میشود و تا 15 سالگی هم میتوان اینکار را انجام داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp