بوی بد دهان بعد از ایمپلنت

بوی بد دهان بعد از ایمپلنت

بوی بد دهان از موضوعاتی است که باعث آزار شما و دیگران میشه. دلایل زیادی میتونه باعث بوی بد دهان بشه. تغذیه، سیگار و دلایل گوارشی از این موارد است.
اما یکی از مواردی که میتونه باعث ایجاد بوی بد دهان شود عفونی شدن تاج ایمپلنت است.
این مورد زمانی اتفاق می افتد که زیر تاج دندان ایمپلنت شده به علت گیر کردن مواد غذایی و حمله باکتری های ساپروفیت به این باقی مانده ها، دچار عفونت شود.
این باکتری ها با ترکیب شیمیایی گوگردی که ایجاد میکنند باعث به وجود آمدن این بوی بد میشوند.
این موضوع بعد از مدت نسبتا طولانی از جراحی ایمپلنت اتفاق می افتد. دلیل آن هم جابه جا شدن روکش های دندان است. برای جلوگیری از این موضوع باید بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد. مسواک و نخ دندان مهمترین موارد برای جلوگیری از این مشکل است.
توجه داشته باشید اگر بعد از به وجود آمدن این مشکل، عفونت رفع نشود امکان گسترش آن به سایر نقاط دهان و لثه و ایجاد درد وجود دارد.

علائم عفونت تاج دندان

بود بد دهان، کیست، آبسه چرکی، التهاب و قرمزی لثه، درد زیاد، سر درد و حتی تب از جمله علائم عفونت ایمپلنت است. اگر شخصی دچار تب و درد زیاد شد یعنی عفونت به استخوان فک رسیده و باید هرچه سریع تر درمان رو شروع کنه.
اگر برای درمان عفونت به موقع اقدام نشود عفونت در سراسر دهان پخش میشود و باعث سایر بیماری ها مثل عفونت سینوس، آنژین لودویگ و اندوکاردیت باکتریایی میشود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  PRP یا پلاکت درمانی در دندانپزشکی

پیشگیری از عفونت ایمپنت

مهترین اقدام در برای پیشکیری از عفونت ایمپلنت رعایت بهداشت دهان و دندان است. استفاده از دهانشویه، مسواک زدن و کشیدن نخ دندن بسیار مهم است. همچنین سالی یکبار برای چکاپ ایمپلنت خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp