Punch implant

ایمپلنت پانچی

ایمپلنت پانچی چیست؟؟

امروزه برای جایگزینی دندان های از دست رفته روش های مختلفی وجود دارد. بهترین آنها، ایمپلنت است. اما اتجام ایمپلنت هم روش های مختلفی دارد. یکی از این روش ها، ایمپلنت پانچی یا به صورت پانچ است. در این مطلب در این مورد توضیح میدیم.

کاشت دندان بدون جراحی

در این روش، ایمپلنت پانچی یا همان ایمپلنت دندان بدون جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. این روش برای کسانی که ترس از جراحی دندان دارند و یا مشکلاتی مانند بیماری های مربوط به قلب و فشار خون دارند، بسیار مناسب می باشد. زیرا به هیچ گونه جراحی با خونریزی و یا بخیه و … نیازی نمی باشد.
در مرحله اول، لثه و دندان ها به طور کامل و دقیق توسط متخصص ایمپلنت بررسی می شود تا اطمینان کافی از نبود عفونت، پلاک، نرمی لثه، سختی یا نبود استخوان فک و … حاصل کنند. در صورت وجود هر یک از این موارد، دندانپزشک درمان این بیماری ها را توصیه می کند اما در غیر این صورت در همان جلسه اقدامات اولیه کاشت دندان انجام می شود. .
پروسه ایمپلنت پانچی به این صورت است که در ابتدا توسط دستگاه های مخصوص پانچ، که دارای سرهایی با اندازه های متفاوتی است، در محل مورد نظر لثه، سوراخی با عمق لازم برای کاشت دندان ایجاد می شود. در روش ایمپلنت پانچی نیازی به جراحی و بریدن لثه نیست و تنها با ایجاد سوراخی در لثه، ایمپلنت در محل خود قرار گرفته و سپس روکشی موقت که مانند دندان های دیگر ظاهری طبیعی دارد روی آن قرار داده می شود.
به طور تقربی سه ماه برای ریکاوری، ترمیم و جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک نیاز است، بعد از گذراندن این مدت، بیمار به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده و از دندان هایش قالب گیری می شود. به طور تقریبی دو هفته برای ساخت تاج دندان دائمی نیاز است که پس از آن تاج دندان دائمی روی ایمپلنت قرار گرفته و تمام می شود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  عوارض ایمپلنت دندان: چه موقع باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

ایمپلنت به روش پانچ برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به دنبال روش کاشتی هستید که کمترین دوره نقاهت را داشته باشد، ایمپلنت به روش پانچ گزینه خوبی است. برخی افراد دچار اختلالات انعقادی بوده و نمی‌توانند جراحی کاشت دندان را انجام دهند. برای این افراد ایمپلنت بدون جراحی بهترین گزینه است.
همچنین اگر تمامی یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اید و نمی‌خواهید از پروتز دندان مصنوعی استفاده کنید، این روش برای شما مناسب است. زیرا تورم و درد را به حداقل رسانده و در سریع‌ترین زمان تکمیل می‌شود.

مزایای ایمپلنت پانچی

از جمله مهم ترین مزایای ایمپلنت پانچی به موارد زیر می توان اشاره کرد:
جایگزین شدن دندان از دست رفته تنها در یک روز
دوام و ماندگاری بالا
زیبایی ظاهری و شباهت زیاد آن به سایر دندان ها
افزایش اعتماد به نفس بیماران
احساس راحتی در خوردن و جویدن مواد غذایی
بهبود در تکلم و تلفظ کردن کلمات
کاهش زمان پروسه عمل و بیشتر شدن سرعت انجام کار
حداقل میزان درد و خونریزی پس از جراحی
روشی مناسب برای افراد سیگاری
نداشتن هیچ گونه عوارض ناشی از جراحی مانند تورم لثه، کبودی و …
عدم آسیب به لثه و استخوان فک
بهبود و ترمیم سریع

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  ایمپلنت و پرتودرمانی

در چه مواردی انجام ایمپلنت پانچی یا جراحی ایمپلنت بدون فلپ توصیه نمیشود؟
قبل از کاشت ایمپلنت، دهان شما باید در وضعیت سالمی باشد. اگر بیماری لثه فعال دارید، نمی‌توانید ایمپلنت دندان پانچی انجام دهید. بیماری لثه خطر عفونت در اطراف ایمپلنت دندان را افزایش می‌دهد. این اتفاق می‌تواند منجر به شکست و حتی از بین‌رفتن ایمپلنت شود. بهتر است قبل از انجام کاشت دندان، فیلم ایمپلنت به روش پانچ را مشاخده کنید.

چگونه ایمپلنت پانچ انجام می شود؟

برای انجام ایمپلنت فوری باید از تکنیک‌های پیچیده رادیوگرافی استفاده کرد. در تصاویر سه‌بعدی ساختار استخوان مشخص شده و استحکام فک و محل دقیق ایمپلنت مشخص می‌شود. دندانپزشک باید شرایط استخوان را بررسی کند. در صورت مناسب بودن می‌توان از روش بدون جراحی استفاده کرد.
جراح با استفاده از تصاویر سه‌بعدی محل دقیق ایمپلنت را انتخاب می‌کند. با این روش زمان بهبودی بسیار کمتر می‌شود. می‌توان برای یک دندان یا چندین دندان از این روش استفاده کرد.
برای ایمپلنت دندان، روش پانچ سریع‌ترین و موثرترین سیستم است. با این تکنیک ساخت ایمپلنت برای بیمار سریع‌تر و راحت‌تر است. بعد از کاشت درد بسیار کم بوده و در عرض ۲۴ ساعت و بدون ناراحتی یا زخم می‌توان به زندگی عادی بازگشت. مزیت بزرگ ایمپلنت فوری این است که تنها ۲٪ از ایمپلنت‌ها پس زده می‌شوند.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  ایمپلنت برای بیماران قلبی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp