ایمپلنت برای بیماران قلبی

ایمپلنت برای بیماران قلبی

اگر جز کسانی باشید که به بیماری های قلبی مبتلا هستید و نیاز به ایمپلنت دندان دارید احتمالا یکی از مواردی که برای شما سوال است این است که آیا با وجود بیماری قلبی خود میتوانید ایمپلنت بگذارید یا خیر.
به طور کلی برای گذاشتن ایمپلنت هیچ ممنوعیتی وجود ندارد و فقط یک محدودیت سنی وجود دارد. پس بیماران قلبی هم میتوانند از ایمپلنت استفاده کنند. اما این به معنی نیست که مثل سایر افراد بتوانند این کار را انجام دهند.
بیماری های قلبی یکی از شایع ترین بیماری های سیستمی در جهان است و متاسفانه افراد بسیار زیادی به این نوع بیماری ها مبتلا هستند. بیماران قلبی در طول مدت بیماری خود با محدودیت های زیادی مواجه هستند و داروهای خاصی را مصرف میکنند که بر روی سیستم ایمنی و فشار خون آنها تاثیر میگذارد.
به همین دلیل انجام درمان های خاص برای این افراد ممکن است با محدودیت هایی همراه باشد.

کاشت ایمپلنت برای بیماران قلبی

اگر دچار بیماری قلبی هستید و قصد انجام ایمپلنت دارید اول از همه باید با دکتر قلب خودتون مشورت کنید. این احتمال هست که پزشک شما برای این جراحی تغییراتی را در داروهای شما اعمال کند. همچنین باید یک مشورت بین دندانپزشک و پزشک قلب شما انجام شود.
البته این به این معنی نیست که جراحی ایمپلنت برای بیماران قلبی خطرناک است. اما داروهای مصرفی ممکن است بر روی فشار خون یا کنترل خونریزی افراد تاثیر گزار باشد. به همین دلیل حتما باید یک مشورت و هماهنگی بین دو پزشک انجام شود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید :  تعداد ایمپلنت لازم برای فرد بی دندان

نوع ایمپلنت برای بیماران قلبی

نکته دیگر در مورد کاشت ایمپلنت برای بیماران قلبی، نوع ایمپلنت است. با توجه به اینکه اکثر بیماران قلبی به مشکلات مربوط به فشار خون مبتلا هستند نمیتوانند هر نوع ایمپلنتی را استفاده کنند. این عزیزان بهتر است از ایمپلنت های لیزری استفاده کنند که جوش صد در صدی در فک آنها ایجاد میکند.
بعد از جراحی هم بیماران قلبی باید برای مصرف دارو و مسکن های لازم، احتیاط لازم را به عمل آورند. برای مصرف دارو حتما باید نظر پزشک خود را جویا شوند و طبق دستور آن دارو و مسکن مصرف کنند.

در نهایت میتوان گفت که بیماران قلبی هم میتوانند مثل سایر افراد از ایمپلنت استفاده کنند. اما باید مواردی را رعایت کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp